Dentysta strach obowiązek czy przyjemność

5Z8A02712

5Z8A0374Dentysta strach obowiązek czy przyjemność ?

U każdego jest inaczej i chyba nie ma osoby, która od samego początku nie bała się takiej wizyty :) U Nas pierwsza wizyta u stomatologa nie była najlepsza :(  zaprowadziliśmy Weronikę do bardzo dobrej Pani doktor, ale nie miała podejścia do dziecka :( Pierwsze słowa były otwórz buzię i od razu Pani zabrała się do działania i koszmar zaczął się płacz lament zamknięcie buzi i po wizycie :( Trzeba było szukać dalej trafiliśmy do kolejnego  gabinetu tu już znacznie lepiej :) Pani doktor wytłumaczyła Weronice do czego służą przyrządy jak wygląda leczenie itd. w miarę  spokojny sposób ząb został  zrobiony, ale już zauważyłam, że Weronika chętniej chce iść. Z uwagi na przeprowadzkę  znów musieliśmy poszukać nowego gabinetu, oczywiście z polecenia trafiliśmy do świetnych specjalistów, którzy mają wspaniałe podejście do dzieci , Weronika z uśmiechem siedziała na fotelu, kamień spadł mi z serca kiedy zobaczyłam, że mimo cierpienia, gdyż miała poważny zabieg dała radę , łzy jej płynęły po policzku widziałam zmęczenie na jej twarzy ale cierpliwie siedziała i czekała na koniec. Jestem z Niej bardzo dumna ja sama stojąc  i trzymając ją za rękę miałam miękkie nogi na sam widok. Uczymy Weronikę, że o zęby trzeba bardzo dbać chodzimy systematycznie do dentysty dlatego tak ważne jest żeby trafić do odpowiedniej osoby, żeby nie zrazić dziecka. Strach u Nas był przezwyciężyliśmy go trafiając do odpowiednich specjalistów , obowiązek oczywiście, że tak każdy z Nas musi dbać o zęby , przyjemność chyba już mniej ale po ostatnich wizytach dla Weroniki to już jest przyjemność stwierdziła, że bardzo lubi chodzić do dentysty :)

Pozdrawiamy i pamiętajcie dbajmy o zęby :)

 

Tunika – http://www.malami.pl/

Buty- Zara

5Z8A0250

5Z8A0422

5Z8A0383

5Z8A0380

5Z8A0266

5Z8A0260

5Z8A0241

5Z8A0244

 

Podziel się!

6 Odpowiedzi

 1. luty 16, 2016

  Niestety, wizyta w gabinecie stomatologicznym z reguły nie należy do przyjemnych. Zgadzam się w 100% z tym, że o zęby należy dbać każdego dnia aby zapobiec poważniejszym dolegliwościom. Pozdrawiam i zapraszam do siebie na bloga o higienie jamy ustnej

  Odpowiedz
 2. kwiecień 18, 2016

  ważne by ograniczyć spożywanie przez dzieci cukrów i wpoić im kilka podstawowych zasad z najważniejszą na czele: myjemy zęby po każdym posiłku – w ten sposób wyrobimy u nich dobre nawyki które zaprocentują w przyszłości zdrowym uśmiechem :)
  PS. te czarne lakierowane buciki są prześliczne ^^
  pozdrawiam

  Odpowiedz
  • wera
   kwiecień 19, 2016

   Zgadzam się w 100 % :) Buciki Zara Buziaki pozdrawiamy

   Odpowiedz
 3. sierpień 30, 2016

  miałam to samo z moim synem :) podczas pierwszej wizyty u dentysty strasznie się popłakał, krzyczał że go boli a potem wybiegł na korytarz. Dentystka nie potrafiła sobie z nim poradzić. Na szczęście byłam z mężem, który postawił przed młodym sprawę jasno a mianowicie że prawdziwi faceci nie płaczą przecież :) mały posłuchał, wziął się w garść i wytrwał do końca leczenia niezwykle dumny z siebie :D.

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • wera
   wrzesień 2, 2016

   Pozdrawiamy i ucałowania dla dzielnego syna

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge