Jak nauczyłam się jeździć na rowerze

5Z8A9379

5Z8A9397Jak nauczyłam się jeździć na rowerze ? trochę to trwało Weronika próbowała już w zeszłym roku ale popełniliśmy mały błąd  :( 

Miała mniejszy rowerek na którym wcześniej jeździła na dodatkowych kółkach więc nie było problemu :) Problem powstał jak tata odkręcił dodatkowe kółka i jak tu złapać równowagę :)

Stwierdziliśmy, że ten rowerek jest za mały i idziemy kupić nowy większy  z dodatkową rączką do nauki jazdy, byliśmy o tym przekonani, że to genialny pomysł, gdyż sami się tak uczyliśmy. My na rowerze a  zadyszani rodzice za nami z kijem :) Nie tędy droga :( Dziecko  tak nie złapie szybko równowagi , nawet muszę stwierdzić, że Weronikę ta  metoda zniechęciła :(  Widziałam, że bardzo chce ale bała się. Stwierdziłam, że dopóki się nie nauczy  na tym malutkim nie ma co tego większego wyciągać.

Teraz  są w sprzedaży rowerki bez pedałów, po to żeby dziecko sięgało nóżkami ziemi i w ten sposób uczyło się łapać równowagę. My Weronice nie odkręcaliśmy pedałów, bo nie chciała mówiła, że tak jej lepiej :) Kilka nieudanych prób i w końcu  patrzę udało się uśmiech na jej twarzy, szczęcie w oczach  i okrzyk radości mamo jeżdżę :) Później to już problem był ściągnąć ją do domu :)

W tym roku kiedy już podrosła nie było problemu żeby zasiąść na nowym większym rowerze, który musiałpoczekać rok :) Uwielbia jeździć sprawia jej to ogromną frajdę :) Jak będzie ładna pogoda w weekend wybierzemy się całą rodziną na wycieczkę rowerową razem z Fifi, która siedzi w koszyku i też uwielbia jeździć :)

Pozdrawiamy serdecznie.

 

5Z8A9349

5Z8A9318

5Z8A9342

5Z8A9379

5Z8A9390

5Z8A9406

5Z8A9424

5Z8A9333

 

Podziel się!

6 Odpowiedzi

 1. maj 24, 2015

  My przerabialiśmy mały rowerek z 4 kółkami, potem bez dwóch bocznych i córcia miała ogromna frajdę z jazdy. Kupiliśmy rower większy, pierwsze kilka dni łał, super, umiem jeździć, jeździła sama, z dobrą równowaga. Mieliśmy półtora tygodnia przerwy przez chorobę no i teraz jest dramat. Przy którymś już podejściu jest płacz, że ona nie chce jeździć, że chce do domu, wymyśla 150 powodów… Nie przewróciła się nigdzie, żeby miała traumę… Na rowerek biegowy jest za duża… Nie wiem w czym może tkwić problem :(

  Odpowiedz
  • wera
   maj 26, 2015

   Coś musiało ją wystraszyć pozdrawiamy serdecznie i mamy nadzieję, że lęk szybko przejdzie.

   Odpowiedz
 2. czerwiec 15, 2015

  Witam miałaś jakies upadki bo nie wierzę, że nie. Ja jak uczyłęm się jeździć, na rowerze to upadłem, co najmniej ze dwadzieścia razy. W sumie jeśli chodzi, o naukę jazdy rowerem to początki są chyba najtrudniejsze.
  Piotr ostatnio opublikował…Cera zniszczona.My Profile

  Odpowiedz
 3. czerwiec 17, 2015

  Lęk na pewno przejdzie, trzymam kciuki! polskiesurowce.com.pl

  Odpowiedz
 4. lipiec 25, 2016

  Sama nauczyłam się jeździć mieszkając w Chorwacji przez pół roku. Najwygodniejszą formą transportu był rower, dlatego z przymusu się nauczyłam. Jestem chodzącym, ba, jeżdżącym dowodem, że da się nauczyć jazdy na rowerze w wieku 22 lat ;).

  Odpowiedz
  • wera
   sierpień 4, 2016

   Super brawo pozdrawiamy

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge